واکنش کودک به مرگ والد یا والدین | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  واکنش کودک به مرگ والد یا والدین

  همه ما والدینی داریم که هر کداممان در برهه ای از زمان معمولا زودتر از خودمان از دستشان می دهیم که سازگاری با این رنج سخت خواهد بود اما همانطور که گفته شد ما (یک بزرگسال) سازگاری را معمولا به طور ذاتی آموزش خواهیم دید اما اگر این معقوله درباره کودکی باشد قضیه کاملا فرق می کند .
  کودکان توانایی بیان احساس به صورت کلامی و در نتیجه تفسیر آن برای خود ندارند ‌؛ دچار افسردگی ، یاس و سردرگمی می شوند و یا با پرخاشگری ، بهانه گیری سعی در برون ریزی دارند در حالی که توانایی پذیرش این بار را ندارند .
  مراقب یا والد دیگر کودک باید سعی کند که کودک بتواند به درستی احساسات خود را بیان کند زیرا خطرات افسردگی در آینده کودک بر همگان آشکار بوده و در عزت نفس ، برقراری رابطه های عاطفی و عاشقانه آینده کودک تاثیر می گذارد و برخورد هیجانی کودک او را فردی کم طاقت ، انحصار طلب در روابط و عصبی بار می آورد .
  بهترین راههای سازگاری و ارتباط کودک با موتوفی می توان :
  _برای سازگاری :
  ۱. نقاشی کردن با کودک با موضوع هایی همچون کودک و والد فوت شده در مکانی که خاطره ای خوش دارد و همزمان صحبت کردن با کودک درباره والد فوت شده .
  ۲. صحبت کردن با کودک درباره خاطره ای از والد فوت شده و همزمان نوازش کودک تاثیر گذار خواهد بود .
  ۳. دیدن فیلم یا شنیدن موسیقی مورد علاقه والد فوت شده و یا دیدن البوم عکس والد فوت شده و صحبت کردن درباره شان نیز کمک کننده خواهد بود .
  ارتباط با والد فوت شده :
  ۱. همیشه عکس یا یادگاری از والد از دست رفته اش را همراهش و در دسترسش قرار دهید .
  ۲. نه تنها بر مبنای رسوم بلکه بر مبنای نیاز کودک او را به زیارت والد از دست رفته اش ببرید .
  ۳. به عقاید متناسب با عرف والد فوت شده کودک احترام بگذارید و در صورت نامتناسب بودن به نرمی برای تغییر آن اقدام کنید .

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=8727
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی