همین حالا شمشیر و کلاه خود را بردار | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  همین حالا شمشیر و کلاه خود را بردار

  برای پیروزی، برای موفقیت، چه باید کرد؟

  مگر میشه بدونه جنگیدن چیزی را بدست آورد؟

  یک جمله زیبا هست که به ادولف هیتلر نسبتش دادن: اشک هایی که بعد از شکست می ریزیم همان عرقیست که برای پیروزی نریخته ایم.

  من کاری به این ندارم که کدام انسان قابل احترام هست یا قابل احترام نیست. چه کسی در دنیا منفوره و کی محبوب. چنگیزخان با اون همه منفور بودنش، با تمام خون ریختن هایش برای من شخصی قابل احترام هست، و  علتش هم این میباشد که برای چیزی که هدفش بود جنگید و آن را بدست آورد. بنابراین من درچه جایگاهی قرار دارم که همچین افرادی را نقد کنم؟ مگر اینکه من هم در موفقیت قدعلم کرده و برای رویاهای بزرگم  به قول هیتلر عرق بریزم.

  خب الان اعتراف میکنم که هدفم در آینده نقد کردن افراد موفق هست. اما از این شوخی بی مزه که بگذریم، برای رسیدن به هدف باید جنگید. خب، سوال اصلی اینجاس که با کی باید مبارزه کرد؟

  زندگی با تمام زیبایی ها، با تمام بالا و پایین ها، با تمام… یک جنگ تمام عیار هست. حالا برمیگردیم به سوال خوبمون. با کی باید جنگید! مهم ترین و سخت ترین دیوار که باید از آن عبور کنیم چی هست؟

  صبح وقتی از خواب بیدار میشی تا به کار یا برنامه های اون روزت برسی در همان لحظه اول بیداری چشمانت تو را یاری نمیکند و به صورت نا خوداگاه بسته میشن مخصوصا اگر خیلی دیر خوابیده باشی و تخت با عاقوشی باز تو را صدا میکنه. خب جنگ از همین حالا شروع شد، جنگی که دشمن اصلیش خودت هستی بنابراین تا خودت را شکست ندای چیزی برای جنگیدن باقی نمیمونه. اگر نتوانی در لحظه اول بر خودت پیروز باشی پس حقت هست اشک بریزی. بعضی افراد هم هستن هدفی ندارن از بیدار شدن و هیچوقت به چشمان بسته نه نمیگن. اینجور افراد مهربان که نه گفتن را بلد نیستن یک بازنده تمام عیار میباشن.

  پس جواب سوال خوبمون را فهمیدیم که برای موفقیت باید در قدرم اول با خودت روبه رو بشوی و این همان اصلی ترین دشمن تو میباشد.

  سان تسو در کتاب هنر جنگ مگه:

  اگر خودت را بشناسی ولی دشمن را نشناسی احتمال پیروزی پنجاه درصد هست

  اگر خودت را نشناسی و دشمن را نشناسی شکست میخوری

  اگر خودت را بشناسی و دشمن را بشناسی پیروز خواهی شد

  بنابرین اول هدفت را بشناس و بدان برای چه میخوای بجنگی، دشمن هم که اراده منفی و نا امیدی هست را باید خوب بشناسی زیرا خودت هستی

  و این دشمن شناسی کار تو را بسیار آسان میکنه برای موفق شدن(به قول سان تسو)، پس اینجا متوجه میشی رسیدن به موفقیت اونقدرها هم سخت نیست!!!

  پس همین حالا بلند شو و شمشیر را بردار خودت را آماده ی میدان کارزا کن و برای آنچه که رویاهایش را در سر داری تلاش کن.

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=8400
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی