نصب افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  نصب افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس

  نصب افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس

  همانطور که در مطالب قبلی توضیح دادیم، صفحات وردپرس پویا هستند، یعنی هر بار که بازدیدکننده‌ها از صفحات شما بازدید می‌کنند، اطلاعات صفحات به روز و ذخیره می‌شوند. هنگام بارگذاری صفحات، وردپرس باید طی فرآیندی تمام این اطلاعات را پیدا کند، کنار هم قرار دهد و سپس آن‌ها را برای کاربران به نمایش بگذارد. این فرآیند دارای مراحل زیادی است و به همین خاطر زمانی که چندید بازدیدکننده همزمان به وب سایت مراجعه می‌کنند، سرعت سایت را کاهش می‌دهد. به همین دلیل است که هر سایت بهتر است از یک افزونه‎ی ذخیره سازی وردپرس استفاده کند. استفاده از افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس می‌تواند سرعت سایت شما را 2 تا 5 برابر بالاتر ببرد. در ادامه روش کار این افزونه را با هم بررسی می‌کنیم.

  روش کار افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس

  با داشتن این افزونه به جای این که  سایت شما هر بار کل فرآیند ایجاد صفحه را طی کند، افزونه‌ی ذخیره سازی بعد از اولین باری که صفحه بارگذاری شد، یک کپی از صفحه را ذخیره کرده و بعد آن را در اختیار کاربران بعدی که می‌خواهند از آن صفحه بازدید کنند، قرار می‌دهد.

  همانطور که در تصویر بالا مشخص است، زمانی که یک کاربر از سایت شما بازدید می‌کند، سرور سایت اطلاعات را از طریق پایگاه داده MySQL و فایل‌های PHP بازیابی می‌کند. سپس تمام این اطلاعات را به محتوای HTML تبدیل می‌کند و آن را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این یک فرآیند طولانی است، اما زمانی که از افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس استفاده کنید می‌تواند خیلی سریع‌تر صورت بگیرد. افزونه‌های ذخیره سازی زیادی برای وردپرس در دسترس هستند، ولی پیشنهاد ما این است که از افزونه‎ی WP Rocket یا  WP Super Cacheاستفاده کنید. نصب و فعال سازی این افزونه‌ها دشوار نیست و کاربران سایت شما به خوبی متوجه تغییر سرعت بارگذاری صفحات سایت خواهند شد.

  انتخاب افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس

  شرکت‌های ارائه دهنده هاست مانند Bluehost و SiteGround افزونه‌های ذخیره سازی مختلفی را ارائه می‌دهند. در زیر دو نمونه از این افزونه‌ها را بررسی کرده‌ایم.

  افزونه‌ی SuperCacher از SiteGround

  اگر از هاست SiteGround استفاده می‌کنید، برای فعال سازی این افزونه وارد پنل کنترل هاست خود شوید. می‌توانید افزونه SuperCacher را در منوی Site improvement tools پیدا کنید.

  سپس برای مدیریت تنظیمات این افزونه‌ی ذخیره سازی، باید افزونه‎ی SG Optimizer را در وردپرس نصب و فعال سازی کنید.

  افزونه‌ی Bluehost Caching

  اگر از هاست Bluehost  استفاده می‌کنید، برای روشن کردن افزونه‌ی ذخیره سازی وردپرس از طریق گزینه‌ی My Sites به بخش Performance بروید.

  جمع بندی

  با استفاده از موارد گفته شده می‌توانید از افزونه‌ی ذخیره سازی مناسب وب سایت خود برای افزایش سرعت سایت استفاده کنید. اگر ارائه دهنده‌ی هاست شما وردپرس است، لزومی ندارد افزونه‌ی خاصی نصب کنید، زیرا این افزونه به صورت پیش فرض در وب سایت شما نصب شده و فعال است.

  منبع

  https://www.wpbeginner.com/wordpress-performance-speed/#cachingplugin

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=9838
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی