شکست عاطفی | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  شکست عاطفی

  شکست عاطفی وقتی روی می دهد که یک طرف از سوی طرف مقابل برای ادامه زندگی مناسب دیده نمی شود و منجر به جدایی و طلاق عاطفی در مرحله اول و یا طلاق قانونی و عاطفی به صورت ناگهانی رخ می دهد .
  در این حالت فرد احساس حقارت: : من به اندازه کافی زیبا و همسر خوبی نبودم ، طردشدگی : اون از من استفاده کرد و حالا رفته ، سرخوردگی : من حتما اثبات می کنم این منم که باید او را ترک می کردم ، بهت زدگی : نه من اشتباه می کنم اون نگفت همه چیز تمومه و عصر بر می گرده خونه ، مرور خاطرات (که ممکن است با تظاهرات جسمی همراه باشد) و احساس هنوز راهی وجود دارد و احساسی وجود دارد و حتی احساس نفرت به خود از میزان احساسی که برای رابطه گذاشته شده است ، وجود دارد .
  از این تظاهرات روانی بگذریم فرد ممکن است دارای تظاهرات جسمی همچون : تهوع ، لرز ، بی قراری ، نفس نفس زدن ، گرفتگی عضلات باشد که در شرایط شدیدتر می تواند به حملات پاتیک بینجامد .
  شکست عاطفی در افراد به صورت های مختلف تقلیل می یابد و فرد سازگار می شود و این سازگاری بهتر است به کمک یک مشاور یا در شرایط پیچیده تر روانشناس صورت پذیرد ولی بدترین گزینه انتخابی بلافاصله وارد رابطه دیگر برای رفع خلاء عاطفی و یا انتقام گیری است .
  در وضعیت خلاء عاطفی فرد در رابطه جدید به دنبال مشترکات فرد جدید با فرد قبلی است و مطمئننا هر فردی منحصر به فرد است و خصوصیات خودش را دارد و این تفاوت حتما فرد را می آزارد .
  وهمچنین در وضعیت انتقام گیری هم لذت لازمه وجود نداشته و رابطه بر پایه یک قرارداد یا خشونت فروخورده برای سرکوبی رابطه قبلی است .

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=8725
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی