رژیم غذایی اصولی | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  رژیم غذایی اصولی

  همه ما با کلمه رژیم آشنا هستیم . اما آیا واقعا رژیمی که خودسر می گیریم درست است ؟ آیا رژیم تنها به معنای نخوردن است ؟

  رژیم در واقع به معنای درست خوردن می باشد نه نخوردن .

  رژیم مناسب رژیمی است که همه مواد مورد نیاز بدن از جمله پروتئین ، کربوهیدرات ، چربی ، ویتامین ها و مواد معدنی را در اختیار ما قرار دهد .

  این داستان به اینجا ختم نمی شود .

  هر شخص معمولی بین 0.8 گرم تا 1 گرم به ازای وزن خود باید در روز مواد پروتئینی مصرف نماید . برای دانستن مقدار مصرفی کربوهیدرات و چربی ها ، باید کالری مورد نیاز روزانه شما توسط پزشک متخصص مشخص شود و طبق آن مقدار مورد نیاز برای مصرف کربوهیدرات و چربی را به شما بگوید .

  مقدار مصرف ویتامین ها و مواد معدنی نیز باید بر طبق اصول و مورد نیاز بدن باشد و اگر کم تر یا بیشتر آن مقدار باشد ، باعث ایجاد بیماری خواهد شد .

  پروتئین برای حفظ و رشد عضلات نیاز است . همچنین کربوهیدرات به عنوان سوخت بدن و چربی نیز برای ایجاد انرژی استفاده می شود . فواید ویتامین ها و مواد معدنی را نیز هر کسی می داند .

  حال اگر شخصی خودسر رژیم بگیرد و فقط سبزیجات میل کند ، بدن او تحلیل می رود و انرژی و شادابی خود را از دست می دهد و بعضی افراد نیز دچار افسردگی می شوند . چون همه مواد مورد نیاز را به بدن خود نمی رساند .

  با این حال باید یک سری از عادات بد را ترک کرد . مانند مصرف فست فود ، شکلات و شکر زیادی . بهتر است خوراکی های طبیعی و سالم تری را برای خود انتخاب کنید .خوردن میوه که قند طبیعی دارد هیچ مشکلی با رژیم ندارد و شما را سر حال تر نگه می دارد . همچنین بعضی ویتامین ها و مواد معدنی را در اختیار شما قرار می دهد.

  همچنین کسانی که گیاه خوار هستند باید بدانند که پروتئین گیاهان کامل نیست چون همه آمینو اسید ها را ندارند . و در عضلات دچار ضعف و تحلیل می شوند و قدرت خود را از دست می دهند . پس بهتر است حداقل از تخم مرغ استفاده کنند که پروتئین آن از کامل ترین پروتئین هاست .

  درست که اگر هر رژیم کم خوری را استفاده کنید بدنتان لاغر می شود اما باید بدانید که بدنتان کیفیتش را از دست می دهد و ممکن است شُلی پوست پیدا کنید و یا حتی ناحیه زیرِ شکمتان چربی خود را نگه دارد چون بدن وارد فاز قحطی می شود و سعی می کند انرژی خود را نگه دارد .

  باید حتما برای دریافت رژیم غذایی به پزشک مراجعه نمایید و از تقلید از رژیم دیگران خودداری کنید چون برنامه غذایی برای هر شخص فرق می کند .

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=8321
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی