روش رفع ارورهای فایل Pluggable.php در وردپرس | بیگول
 • خدمات ما
 • 0

  روش رفع ارورهای فایل Pluggable.php در وردپرس

  روش رفع ارورهای فایل Pluggable.php در وردپرس

  آیا تا به حال در سایت وردپرس خود با ارورهای فایل Pluggable.php مواجه شده‌اید؟ گاهی اوقات زمانی که یک قطعه کد به سایت وردپرس خود اضافه می‌کنید و یا بعد از فعال کردن یک افزونه‌ی جدید، ارور فایل Pluggable.php در سایت ظاهر می‌شود. در اینجا قصد داریم روش رفع ارورهای فایل Pluggable.php را به شما آموزش دهیم.

  چه زمانی ممکن است با ارورهای فایل Pluggable.php مواجه شویم؟

  وردپرس به کاربران و برخی از افزونه‌ها اجازه می‌دهد که یک سری عملکردهای معین را نادیده بگیرند. این عملکردها در فایل pluggable.php ذخیره می‌شوند. اگر یک افزونه‌ی وردپرس یا یک قطعه کد نتواند به درستی یکی از این عملکردها را کنترل کند، شما با اروری مانند متن زیر مواجه خواهید شد:

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) in /home/username/demosite/wp-includes/pluggable.php on line 1179

  گاهی اوقات ممکن است حتی با وجود این نوع ارورها در بخش ادمین، باز هم بتوانید کار خود را روی سایت ادامه دهید.

  با توجه به این مسئله، بهتر است نحوه‌ی رفع ارورهای فایل pluggable.php را بررسی کنیم.

  چطور ارورهای فایل pluggable.php را در سایت وردپرس رفع کنیم؟

  فایل pluggable.php یکی از فایل‌های اصلی وردپرس است. بنابراین ویرایش کردن یکی از فایل‌های اصلی وردپرس به هیچ وجه ایده‌ای خوبی نیست، حتی اگر یک پیام ارور به آن اشاره کند. معمولا این ارور از جای دیگری ناشی می‌شود. برای اصلاح هر اروری که به فایل pluggable.php اشاره می‌کند، بهتر است به پیام خطایی که در ابتدا ظاهر می‌شود، توجه کنید.

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/themes/mytheme/functions.php:1035) in /home/username/demosite/wp-includes/pluggable.php on line 1179

  برای نمونه در مثال بالا می‌توانید مشاهده کنید که ارور مربوط به خط 1035 فایل functions.php تم است. این یعنی شما باید فایل functions.php تم خود را برای تغییر یا حذف کردن کدی که باعث ایجاد ارور شده است، ویرایش کنید.

  گاهی اوقات این ارورها به دلیل فضای اضافی بین php ?> به وجود می‌آیند، پس فقط کافی است این فضا را حذف و مشکل را حل کنید.

  حالا به مثال زیر دقت کنید:

  Warning: Cannot modify header information – headers already sent by (output started at /home/username/demosite/wp-content/plugins/some-plugin-name/some-plugin.php:144) in /home/username/demosite/wp-includes/pluggable.php on line 1090

  این پیام ارور به افزونه‌ای که موجب بروز خطا در سایت وردپرس شما شده است، اشاره می‌کند. برای رفع مشکل، کافی است افزونه را غیرفعال کنید و به سازنده‌ی آن درمورد این مشکل اطلاع دهید.

  جمع بندی

  در اکثر مواقع ارورهای فایل pluggable.php از خود این پوشه ناشی نمی‌شوند. اغلب این ارورها به دلیل کدی که به فایل pluggable.php تم اضافه کرده‎اید، افزونه‌هایی که کدنویسی ضعیفی دارند و یا حتی تم سایت وردپرس شما ایجاد می‎شوند. بناربراین برای رفع این ارور کافی است قطعه کدی که باعث مشکل شده است را حذف یا ویرایش کنید یا افزونه‌ی مورد نظر را حذف کنید تا مشکل حل شود.

  منبع

  https://www.wpbeginner.com/wp-tutorials/how-to-fix-pluggable-php-file-errors-in-wordpress/

   

  لینک مطلب: https://bigol.ir/?p=8925
  برای نوشتن دیدگاه باید وارد بشوید.
  پشتیبانی